Żyjemy w czasach wielkich możliwości i dotyczy to również dziedziny samokształcenia. W Internecie można znaleźć niezliczone artykuły eksperckie, kursy wideo, e-booki i inne materiały, z których można czerpać cenne informacje. Co więcej, wiele z tych materiałów jest dostępnych za darmo. W tym artykule zalecamy, gdzie można kształcić się za darmo w Internecie.

Samokształcenie jest bardzo korzystne i ma pozytywny wpływ na nasze życie zawodowe i osobiste. Zdobędziesz nowe informacje, umiejętności lub techniki, które pomogą ci rozwijać się w dziedzinie, której się uczysz. Możesz zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, poszerzyć swoje horyzonty i zwiększyć poczucie własnej wartości. Samokształcenie online to także oszczędność czasu, ponieważ nie musisz nigdzie dojeżdżać i możesz uczyć się w zaciszu własnego domu i w czasie, który najbardziej Ci odpowiada.

Wskazówki dotyczące witryn edukacyjnych

Zainspiruj się naszymi wskazówkami na temat witryn edukacyjnych, które zapewniają bezpłatną i wartościową zawartość.

TED Talks

Platforma Ted Talks jest dostępna za darmo i zawiera krótkie wykłady na szeroki zakres tematów. Każdy film przedstawia prelegentów, którzy są ekspertami w danym temacie i/lub mają ciekawą historię do opowiedzenia.

Blog Onlinefakturowanie.pl

Jeśli chcesz dokształcić się w dziedzinie biznesu, księgowości lub podatków, odwiedź nasz blog Onlinefakturowanie, gdzie poruszamy różne tematy z tych dziedzin.

Duolingo

Do nauki języków polecamy aplikację Duolingo, która działa jak gra i ma atrakcyjny wizualnie interfejs. Gra przypomina drzewo, przez które trzeba powoli przejść. Kiedy dotrzesz do końca, otrzymasz urocze małe trofeum z flagą reprezentującą język, którego się uczysz.

Cyfrowy garaż Google

Google Digital Garage oferuje większość kursów za darmo. Kursy koncentrują się na tematach cyfrowych, takich jak marketing online, dane i technologia, rozwój kariery i inne. Wszystkie kursy są tworzone przez Google i ekspertów branżowych. Możesz uczyć się we własnym tempie. Wiele kursów oferuje certyfikację po ich ukończeniu, co może być cennym dodatkiem do CV lub profilu LinkedIn.

Seduo.pl

Na platformie Seduo dostępnych jest kilka darmowych kursów, ale większość z nich jest płatna. Możesz szkolić się w zakresie biznesu, produktywności, marketingu, komunikacji, rozwoju osobistego lub umiejętności cyfrowych.

Kontynuuj rozwijanie swoich umiejętności, aby lepiej radzić sobie z sytuacjami w życiu zawodowym i osobistym. Otworzysz drzwi do większej liczby możliwości i będziesz lepiej konkurować w wysoce konkurencyjnym środowisku rynkowym.