W jaki sposób mogę przedłużyć konto w aplikacji onlinefakturowanie.pl?

Konto można przedłużyć w następujący sposób:

  1. Płacąc kartą płatniczą
    Na stronie Zamówienie subskrypcji wystarczy wybrać preferowany przez Ciebie pakiet (np. “Pakiet PREMIUM”) i przed wysłaniem zamówienia wybrać opcję “Płatność kartą płatniczą”. Następnie zostaniesz przekierowany na bramkę płatniczą. Po zapłaceniu, konto zostanie automatycznie przedłużone.

Chcę wystawić fakturę z już nieaktualnymi stawkami VAT. Jak ją wystawię?

Wystarczy wybrać Datę transakcji sprzed 1.1.2013, stawki VAT wtedy będą przeliczone na stawki z poprzedniego okresu.

Nie mogę otworzyć faktury PDF w programie Adobe Reader, pojawia się komunikat "illegal operation inside a path"

Ten błąd występuje tylko w bardzo starych wersjach programu - Adobe Reader 7 i starszych. Ta wersja ma już powyżej 5 lat, jest nieaktualna i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Twojego komputera. Gorąco polecamy zaktualizowanie na najnowszą wersję programu Adobe Reader.

Czy dane podane w formularzu są udostępniane osobom trzecim?

Dane, które wprowadzisz do formularza przy generowaniu faktury nie są nigdzie zapisywane i informacje dotyczące korzystania z usługi onlinefakturowanie.pl nikomu nie udostępniamy.

Czy istnieję możliwość nieuprawnionego wykorzystania danych z faktury, którą tworzę?

Możliwość nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych lub firmowych, wraz z innymi informacjami zawartymi w fakturach nie istnieje. Połączenie pomiędzy Twoim komputerem i usługą onlinefakturowanie.pl jest zabezpieczone za pomocą zaszyfrowanego protokołu HTTPS. Dane, które wprowadzasz do formularza przy tworzeniu faktury nie są nigdzie zapisywane na naszej stronie.

Skąd pochodzą informacje o podmiotach opartych na rejestru Regon?

Do wczytania nazwy i adresu podmiotu gospodarczego, aplikacja onlinefakturowanie.pl korzysta z usług ogólnie dostępnego systemu informatycznego ARES (Administracyjny rejestr podmiotów gospodarczych) Bliższe informacje o ARES.

Co to jest IBAN i SWIFT i do czego służy?

IBAN (International Bank Account Number) to międzynarodowy numer konta bankowego. Kod SWIFT (czasem bywa również oznaczany jako BIC) jednoznacznie identyfikuje bank w płatnościach międzynarodowych. Oba te kody służą przede wszystkim przy płatnościach do i z zagranicy.

Chciałbym wygenerować fakturę w języku innym niż oferowany przez Was. Czy jest to możliwe?

Jeżeli jesteś zainteresowany przetłumaczeniem samej faktury w formacie PDF na język, który jest Tobie potrzebny, zwróć się do nas. Prześlemy Tobie niezbędne dane do dokonania tłumaczenia i następnie chętnie umieścimy je w naszej aplikacji.

Usunął mi się e-mail z loginem, czy możecie przesłać mi go ponownie?

O nowy e-mail z danymi dotyczącymi zalogowania, możesz wystąpić na stronie Wznowienie zapomnianego kodu. Natychmiast otrzymasz e-mail zawierający dane dostępu.

Wybrałem fakturę bez VAT. Dlaczego na fakturze zaprezentowany został Płatnik VAT, mimo że nim nie jestem?

Informacja "Płatnik VAT" wyświetla się, jeżeli masz podany numer NIP. Jako osoba nie będąca płatnikiem VAT nie masz obowiązku podawania NIP w kontaktach handlowych. Służy on przede wszystkim przy kontaktach z urzędem skarbowym. Jeżeli nie wypełnisz NIP, faktura będzie zawierać informacje „Osoba nie będąca płatnikiem VAT”.