Podczas korzystania z narzędzia OnlineFakturowanie.pl możesz łatwo i szybko wystawić fakturę i natychmiast wysłać ją mailem do odbiorcy. Jakie funkcje oferuje OnlineFakturowanie związane z wysyłaniem faktur e-mailem, przeczytasz w następnym artykule.

Po wypełnieniu formularza do wystawienia faktury w prawym dolnym rogu ekranu znajduje się kolumna umożliwiająca natychmiastowe wysłanie faktury e-mailem.

Wysyłanie faktury e-mailem

Jeśli chcesz wysłać fakturę e-mailem, wystarczy wypełnić adres e-mail w kolumnie Nabywca.

W przypadku, gdy adres e-mail odbiorcy był już wcześniej używany, łatwo go znajdziesz w menu rozwijanym.

Wysyłanie faktury e-mailem

Jeśli chcesz, aby jako nadawca był podany inny e-mail niż ten zarejestrowany w OnlineFakturowanie.pl, adres e-mailowy można edytować w kolumnie Nadawca.

Między innymi przydatnymi funkcjami OnlineFakturowanie.pl jest możliwość wysłania kopii faktury na Twój adres e-mail i dołączenia do e-maila dodatkowych załączników.

Wysyłanie faktury e-mailem

Szablony e-maili

Temat i treść e-maila można wcześniej ustawić w sekcji Moje konto - Szablony e-maili.

O tym, jak tworzyć szablony e-maili, przeczytasz w tym artykule.

Szablony e-maili

Wysyłka już wystawionej faktury e-mailem

Użytkownicy planu Premium mają możliwość w każdej chwili wysłania już wystawionej faktury e-mailem w sekcji Wystawione faktury.

Aby wysłać fakturę e-mailem, wystarczy przy wybranej fakturze kliknąć na ikonę e-maila i wysłać ją odbiorcy.

Wysyłka już wystawionej faktury e-mailem

Z tej funkcji można również skorzystać, wysyłając wiadomość podziękowania, jeśli faktura została już opłacona, lub przypomnienie, jeśli termin płatności minął.

Podziękowania
Przypomnienie

Weryfikacja wysłania faktury e-mailem

Jeśli chcesz sprawdzić, czy w przeszłości wysłałeś fakturę e-mailem i czy faktura została dostarczona do odbiorcy, możesz to zrobić w sekcji Wystawione faktury, gdzie wystarczy kliknąć numer danej faktury. Następnie faktura zostanie wyświetlona, a w górnej belce znajdziesz kolumnę Historia. Tutaj znajdziesz datę i godzinę wysłania faktury, jej dostarczenia i wyświetlenia przez odbiorcę.

Weryfikacja wysłania faktury e-mailem